ПЪТЕШЕСТВИЕ ИЗ СЕНЕГАЛ И ГАМБИЯ

ПЪТЕШЕСТВИЕ ИЗ СЕНЕГАЛ И ГАМБИЯ

цена от €2195

 

ПЪТЕШЕСТВИЕ ИЗ СЕНЕГАЛ И ГАМБИЯ

10 дни от ДАКАР до ДАКАР

Цена на човек: 2195,- евро

Дати на провеждане:

14.03-23.03.20

04.04-13.04.20

23.05-01.06.20

20.06.29.06.20

Открийте една част от Африка по различен начин, с малка група пътешественици от различни националности. По време на тази 10-дневна обиколка из Сенегал и Гамбия ви очаква пъстротата на местната култура, завладяващи исторически познания и природни феномени.
Тук ще се допрете осезателно до ежедневието на местните жители в едно селище и ще се потопите в миналото, т.е. годините където робството в Сенегал е било част от историята на страната и населението. Междувременно ще имате време да отдъхнете и съберете тен на смайващи пясъчни плажове. Посетете и се отдайте на приключения в автентичната западна Африка сега, преди да бъде покорена от масовият туризъм.

 

Подходящо ли е това пътешествие за Вас?

 

Вид: Класически

Най-интересните местни, културни и природни феномени, допир до местните жители, моменти от вида „не вярвам на очите си“ и всичко това на невероятна цена.

 

Транспорт и настаняване: Стандарт

Удобно и приятно от типа „туристически комфорт“ , смесица от частни (мини-ван, микробус, джип и др.) и обществени транспортни средства. (ферибот, влак)

Пътуване през пустинята и други преходи от 2 до 7 часа.

 

Категория трудност на пешеходни турове и разходки е 2 – леко. Приятни и кратки.

 

Тип: малка група

Малки групи от максимално 16 пътешественика (мин. 8)

 

Допустима възраст: 12+

Пътуващи под 18 г. трябва да се придружават от мин., един пълнолетен.

 

Визи за български граждани при посещение на Сенегал и Гамбия – не са нужни (макс. 90 дни престой)

 

Цена на човек: 2195,- евро (подлежи на потвърждение при реална резервация, поради възможна промяна в цената на самолетните билети

 

Описание на програмата

 

Ден Tag 1Dakar

Пристигане, трансфер и настаняване в хотела.

Среща с местният представител/водач (английски език) и останалите пътешественици от групата и обзорен преглед на предстоящото пътуване.

Хотел : името на хотела ще бъде предоставено по-късно, при реална резервация.

Ganale Hotel (https://ganalehotel.com/ (или подобен от същият клас)

 

Ден 2 – остров Gorée

Днес ще посетим историческият остров Gorée, за да се запознаете с историята на търговията с роби, както и каква роля е играл този малък остров в  миналото.

Ще започнем с обиколка на Дакар, посещение на катедралата, музея за африканско изкуство и монумента на африканският ренесанс с панорамна гледка над града.

По време на пътуването ще минем покрай президентския дворец и при възможност пазара на занаятчиите, преди да продължим към пристанището.

 

Отпътуване от порта на Дакар до острова Île de Gorée (около 30 мин. )

Следобеден тур из  острова Île de Gorée

Островът Goree е под закрилата на ЮНЕСКО и е играл основна роля в търговията с роби в Атлантическият регион. Посещение на къщата на робството „Maison des Esclaves“ от 1786 г. , и форта d’Estrée, както и местните занаятчии.

Нощувка в Ganale Hotel (https://ganalehotel.com/ (или подобен от същият клас)

Закуска и обяд са включени в цената.

 

 

Ден 3 – езерото Retba и пустинята Lompoul

Напускаме Дакар за кратък престой на езерото Retba (Lac Rose) където ще наблюдавате как местните добиват сол от розовите води. След обед отпътувате за пустинята Lompoul , където ще бъдете настанени в автентичен лагер за престой и нощувка.

Тук имате опциите да изследвате пустинята: пеша, с ATV или на гърба на камила (последните две срещу заплащане), а вечерта ще се насладите на типична Сенегалска вечеря в пустинята.

 

Пътуването Дакар – Lompoul ще отнеме около 5 часа (200 км)

Настанете се удобно в комфортно превозно средство и се насладете на заобикалящата природа по време на пътуването.

 

езерото Lac Retba

Известно още като Розовото езеро е природен феномен на север от Дакар и водите му са 10 пъти по-солени от водата в океана, дори 2 пъти по-солена от Мъртво море.  Розовият до тъмно пурпурен цвят на водата е причинен от водорасли, които отделят червен пигмент.

 

 

 

 

 

 

 

Пустинята Lompoul

Изследвайте дюните на тази част на пустинята, удивете се на красивия залез и се спуснете до вашата удобна палатка. След вечерята по Сенегалски в пустинята гледайте звездното небе преди да се отпуснете за сън.

 

Настаняване/нощувка

Ecolodge de Lompoul Eco-Lodge, https://www.ecolodge-lompoul.com/ (или подобно)

Включени са : Закуска | Вечеря

 

Ден 4 – Lompoul/Saint-Louis

Преди обяд свободно време в пустинята за снимки или разходка. Отпътуване до Saint-Louis, историческата френска столица на Сенегал. Тук ще направим обиколка на града с карета  Kalesche  (традиционно превозно средство теглено от коне) от Голямата джамия до квартала на рибарите.

 

Пътуване Lompoul – Saint-Louis – около 3ч. (135km)

Настанете се удобно в комфортно превозно средство и се насладете на заобикалящата природа по време на пътуването.

 

Нощувка

Hotel De La Poste https://www.hoteldelapostesaintlouis.com/ (или подобен)

Включено: Закуска

 

Ден 5 – Националният парк Djoudj (ЮНЕСКО)

 

Посещението на този парк ще ви запознае с невероятният свят на птиците, които наброяват повече от 400 вида, сред които пеликани и фламинго. В парка ще пътувате с лодки където местен еколог ще ви разказва увлекателно за различните видове птици.

Djoudj по някога е недостъпен по време на сухият период (май/юни) тогава алтернативно се посещава парка Langue de Barbarie.

 

Нощувка

Hotel De La Poste https://www.hoteldelapostesaintlouis.com/ (или подобен)

Включено: Закуска

 

Ден 6 – Tag Saint-Louis/Kaolack

 

Днес ще посетите местни селище Wolof, преди да отпътувате за светият град Touba за посещение на Голямата джамия. Нощувка в Kaolack.

 

Saint-Louis – Kaolack (около 6 часа – 285km

Настанете се удобно в комфортно превозно средство и се насладете на заобикалящата природа по време на пътуването.

 

Голямата джамия на Touba

Тук ще се срещнете с представител на  братството на Муридите, т.н. Baye Fall, който ще ви придружи по време на обиколката на Голямата джамия. братството на Муридите  е основано в град  Touba през 1883 от Amadou Bamba. След смъртта му до неговият гроб е построена Голямата джамия, която привлича ежегодно повече от 3 милиона поклонници от различни краища на света. Поради мирното проповядване на Исляма, Муридизма се превръша в бастион който предпазва Сенегал от радикалният ислям.

 

Местните жители Wolof представляват най-голямата етническа група в Сенегал и са мнозинство в столицата Банжул.

 

Нощувка

Hotel Relais de Kaolack (или подобен)

Включено: Закуска | Обяд

 

 

Ден 7 – Kaolack/Banjul

Пресичане на границата с Гамбия и посещение на Juffure и острова на пчелите Kunta Kinteh (още известен като о. James ), след обяд продължавате към Banjul.

 

Kaolack – Barra (пътуване около 7 ч. /225km)

Настанете се удобно в комфортно превозно средство и се насладете на заобикалящата природа по време на пътуването.

 

Jufureh

Известен форт и музей привличат все повече посетители  а града е известен и от ТВ сериали a

 

Остров Kunta Kinteh (James)

Крепостта James е построена от холандците през 1651  и е била използвана за търговия на злато и роби. Разрушавана многократно сега има една част от сградата, която напомня за тези времена от далечното минало.

 

Ферибот от Barra до Banjul (около 45 минути)

 

Нощувка

Atlantic Hotel https://laicoatlantic.com-hotel.website/ (или подобен)

Включено: Закуска | Обяд

 

Ден 8 – Banjul, столицата на Гамбия

Обиколка на града с триумфалната арка, националният музей и местният пазар. Свободно време в града или на плажа .

 

 

Нощувка

Atlantic Hotel https://laicoatlantic.com-hotel.website/ (или подобен)

Включено: Закуска

 

Ден 9 – Banjul/Somone

Отпътуване за Сенегал до плажовете на Somone за заслужена почивка. По пътя има кратък престой на рибния пазар Mbour.

 

Ферибот Banjul – Barra (около 45 мин.)

 

 

Barra – Somone (времетраене 5 ч. /235km)

Настанете се удобно в комфортно превозно средство и се насладете на заобикалящата природа по време на пътуването.

 

 

Рибният пазар Mbour

Нощувка

Hotel La Lagune, Somone (или подобен)

Включено: Закуска| Обяд

 

Ден 10 – Tag , Somone/летище Dakar

Ден за плаж, преди отпътуване към летището. Ако щелаете да продължите престоя си в Сомоне, това е възможно и се препоръчва, тъй като е близо до летището. Възможен е и допълнителен престой в Дакар.

 

Somone – Blaise Diagne International Airport (пътуване около 1ч. / 30km)

 

 

тест условия

 

Дати на провеждане:

14.03-23.03.20

04.04-13.04.20

23.05-01.06.20

20.06.29.06.20

 

Цена на човек: 2195,- евро (подлежи на потвърждение при реална резервация, поради възможна промяна в цената на самолетните билети